Ishte dërguar në Turqi pas infektimit me Covid-19, ndahet nga jeta ish-kryetari i bashkisë Lushnje

schedule09:56 - 18 Gusht, 2020

schedule 09:56 - 18 Gusht, 2020

Ndahet nga jeta Albert Sanxahku, ish-kryetari i Bashkisë së Lushnjes.

Sanxhaku ishte mjekuar në spitalin Infektiv dhe pasi ishte përkeqësuar ishte dërguar për kurim në Turqi, ku dhe ndërroi jetë.

Mësohet se Sanxhaku vuante edhe nga një sëmundje e rëndë bashkëshoqëruese.

Ai la pas bashkëshorten dhe dy fëmijë./abcnews.al