Ish-ministri shqiptar “harron” pandeminë, nis pushimet me familjen në bregdet (FOTO)

schedule14:24 - 15 Korrik, 2020

schedule 14:24 - 15 Korrik, 2020

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, njëherazi zyrtari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca duket se “ka harruar” për pak kohë pandeminë.

Ai ka nisur pushimet në bregdetin shqiptar bashkë me familjen, konkretisht në Durrës.

Ka qenë bashkëshortja e tij, Emira Bajçinca që ka publikuar disa fotografi me Konjufcën, dy fëmijët dhe prindërit e ish-ministrit.

Ndërkohë në Kosovë situata nga Covid-19 vazhdon të jetë alarmante, pasi numri i të infektuarve i kalon 100 çdo ditë./abcnews.al