INTERVISTA/ Menduh Thaçi: Zv.kryeministër me “veto” dhe Parlament me dy dhoma, oferta e PDSH për faktorizimin e shqiptarëve

Në një intervistë për Abcnews.al, Menduh Thaçi kreu i PDSH në Maqedoninë e Veriut ka folur për situatën politike në vend, teksa kanë mbetur edhe pak javë nga mbajtja e zgjedhjeve. Thaçi ka folur për programin e partisë që ai drejton. Mes të tjerash ai vlerëson emërimin e një zv.kryeministri shqiptar me mundësi reale për … Vazhdoni me leximin e INTERVISTA/ Menduh Thaçi: Zv.kryeministër me “veto” dhe Parlament me dy dhoma, oferta e PDSH për faktorizimin e shqiptarëve […]

Read More…