Infermierja kanadeze rezulton tetë herë pozitive me koronavirus brenda 50 ditësh

schedule15:45 - 22 Maj, 2020

schedule 15:45 - 22 Maj, 2020

Një infermiere kanadeze që u infektua me koronavirus muaj më parë, ka rezultuar tetë herë pozitive në 50 ditët e fundit.

Sipas mediave të huaja, më 31 mars, Tracy Schofield nga Ontario, filloi të përjetojë simptoma të tillla si ethe dhe gulçim.

 

Të nesërmen ajo u testua për herë të parë për COVID-19, dhe doli pozitive.

Schofilet, 49 vjeçe, kaloi dy javë në izolim, por testi i saj i dytë doli përsëri pozitiv, dhe që atëherë rezultoi edhe gjashtë herë të tjera pozitive me koronavirus.

Ekspertët shëndetësorë thonë se ka të ngjarë që qelizat e vdekura të virusit ende qarkullojnë në trupin e saj por që ajo nuk mund të infektojë persona të tjerë./abcnews.al