Ibra lider për Milan, zbulohet fjalimi i tij në dhomat e zhveshjes

schedule11:10 - 9 Maj, 2022

schedule 11:10 - 9 Maj, 2022

Milan arriti të fitonte me shifrat 3-1 ndaj skuadrës së Veronës, në një takim që e pa vetën në disavantazh, teksa dygolëshi i Tonalit dhe Florenzi i dhanë 3 pikë shumë të rëndësishme kuqezinjve në garën për titullin kampion në Seria A.

Nëse në fushën të gjithë bëjnë maksimumin për të fituar, në dhomat e zhveshjes Milan ka një lider, dhe ai pa diksutim është Zlatan Ibrahimovic, i cili fati në këtë sezon s’ka qenë në anën e tij që të zbresin në fushën e lojës, por sulmuesi suedez bën të pamundurën të ndihmojë skuadrën.

Në këtë ndeshje, pas përfundimit të pjesë së parë Ibra motivoi lojtarët, teksa u theksoi se për të ngelur në mendjen e tifozëve duhet të fitojnë Scudetton, fjalë që i zbuloi Stefano Pioli pas ndeshjes.

“Tifozët e Milanit dhe të gjithë kujtojnë lojtarët që kanë fituar Scudetto apo Champions me këtë fanellë. Nëse duam që ata të na kujtojnë, ne kemi tre ndeshje nga këtu deri në fund”, janë fjalët e Ibras. /f.a/abcnews.al