I shënoi 4 gola Tottenhamit, Gnabry shkruan historinë në Champions!

schedule16:55 - 2 October, 2019

schedule16:55 - 2 October, 2019

Talenti i Bayern Munchen, Serge Gnabry, është njeriu më i përfolur i momentit, pasi në ndeshjen kundër Tottenham në Champions, shënoi 4 gola. Bayern mori një fitore të madhe 7-2 përballë “Gjelave” dhe Gnabry ishte njeriu i takimit.

Pas paraqitjes së tij të jashtëzakonshme, sulmuesi gjerman tha: “Është e vështirë ta përshkruaj me fjalë këtë fitore, 7-2. Askush nga ne nuk e imagjinonte kështu. Edhe të shënoja katër gola, nuk e kisha imagjinuar asnjëherë. Gjithsei, është një ndjesi e jashtëzakonshme. Një fitore e madhe për ne, asnjë dyshim”, tha mes të tjerash Gnabry.

Anësori i Bayern shkroi emrin e tij dhe në librat e historisë mbrëmë, duke u bërë lojtari i vetëm në historinë e Champions që shënon katër gola brenda një pjese loje./abcnews.al