VIDEO/ “I dënuar në Greqi”, reagon kryebashkiaku i Mallakastrës: Jam i hapur për çdo lloj verifikimi

11:57 | 08/01/202011:570

Partia Demokratike i kërkon zyrtarisht Prokurorisë të verifikojë të kaluarën e Kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj, për të cilin thotë se ka të shkuar kriminale.Kryebashkiaku i Mallakastrës Qerim Ismailaj ka reaguar për mediat, duke thënë se “nuk jam ndaluar nga policia greke, në asnjë rast”.

Ndërkohë Kryebashkiaku i Mallakastrës Qerim Ismailaj ka reaguar pas akuzave të ngritura nga Partia Demokratike, e cila i ka dërguar një shkresë Prokurorisë për verifikimin e tij.

“Janë organet ato të cilat do të përcaktojnë se si do të vazhdojnë procedurat. Jam shumë i hapur për çdo lloj verifikimi të mundshëm. Nuk kam asnjë lloj dijenie. Unë punoj si kryetar, kam dorëzuar formularin e dekriminializimit. Nuk jam ndaluar nga policia greke, në asnjë rast”, deklaroi Ismailaj.

I pyetur për një vizitë të tijën në Greqi, dy javë më parë dhe nëse ka lidhje me këtë akuzë, ai tha se ka qenë tek motra për sebepe familjare.

“Unë kam motrën në Greqi, ka pasur sebepet e veta familjare, ky është shkaku”, u shpreh Ismailaj./abcnews.al

Lexo edhe http://abcnews.al/pd-denoncon-nje-tjeter-kryebashkiak-prokuroria-te-hetoje/

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono