I biri rezultoi pozitiv për koronavirusin, mbretëresha 93-vjeçare e Anglisë në gjendje të mirë shëndetësore

10:19 | 26/03/202010:190

Pallati Buckingham ka lajmëruar së fundmi se Mbretëresha gëzon shëndet të mirë. Perditësimi për gjendjen shëndetësore të monarkes 93-vjeçare pas lajmit se Princi Charles rezultoi pozitiv për koronavirusin.

Thuhet se Princi i Uellsi është takuar me të ëmën në Pallati Buckingham më 12 mars, më pak se dy javë më parë. Ndërsa, virusi thuhet që të ketë një kohë inkubacioni për të paktën 14 ditë, shkruan abcnews.al

Nga ana tjetër, mjeku i Charles-it është i bindur se ai mund të jetë infektuar nga 13 marsi, bazuar në kohën kur princi 71-vjeçar nisi të shfaqte sipmtoma. Bashkëshortja e princit, dukesha e Cornwall-it e ka bërë testin dhe rezulton se nuk është infektuar nga bashkëshorti.

Çifti ndodhen tashmë të vetë-izoluar në Skoci. Princi Charles nuk kishte shumë kohë që ishte takuar me Princin Albert të Monakos, i cili disa ditë më parë njoftoi se kishte rezultuar pozitiv për koronavirusin. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono