Horror në Itali, shemben varrezat, 200 trupa përfundojnë në det

schedule13:57 - 23 Shkurt, 2021

schedule 13:57 - 23 Shkurt, 2021

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një qytezë në Liguria të Italisë, Camogli ku si pasojë e rrëshqitjes së dherave janë shembur dhe varrezat.

Raportohet se mbi 200 arkivole përfunduan në det, ku disa prej tyre u shkatërruan dhe të tjerat u mblodhën me vështirësi nga forcat e rendit.

Ky ishte nje problem që dihej edhe nga autoritetet ku për shkak të terrenit të pjerrët kishin miratuar punime me vlerë 400 mijë euro për të siguruar varrezat. /abcnews.al