Historia e jetës së pronarit të Playboy, çfarë ndodhi me rezidencën e famshme pas vdekjes së tij

schedule13:30 - 11 Gusht, 2022

schedule 13:30 - 11 Gusht, 2022

Festa të çmendura, lepurushë gjysmë të zhveshur, orgji, drogë dhe një jetë e përditshme krejtësisht ndryshe nga e zakonshmja e jetuar në vitet ’80 dhe ’90 pas dyerve të rezidencës së Playboy.

Hugh Hefner, themeluesi i Playboy, me robdishanin e tij ikonë të kuq mëndafshi dhe kapelën e marinës kishte një listë mjaft të gjatë martesash dhe dashnoresh gjatë gjithë jetës së tij beqare. Rezidenca e Playboy ishte rezidenca e dikurshme e Hefnerit, ku ai organizonte festa, zakonisht me prezencën e supermodeleve të kohës. Megjithatë, sipas dëshmive që dalin në dritë të personazhit të famshëm pas vdekjes së tij, “lepurushët” nuk po kalonin aq mirë sa dukeshin. Në të vërtetë ata kërkonin jetën luksoze dhe argëtimin, por kostoja ishte e madhe. Ata akuzuan pronarin e pallatit se i ka shfrytëzuar dhe abuzuar fizikisht dhe psikologjikisht. Hefner vdiq në vitin 2017 në moshën 91-vjeçare dhe është varrosur në Westwood Memorial Park në Los Angeles, pranë Marilyn Monroe. Playboy ishte një nga revistat e para në Shtetet e Bashkuara që shfaqi foto nudo të grave.

Sipas një raporti të NYpost, pronari i revistës së famshme, Hefner shpejt fitoi një simbolikë si imazhi i kënaqësisë amerikane. Gjatë gjithë karrierës së tij, Hefner ishte një aktivist politik që mbrojti lirinë e fjalës dhe shprehjes, e cila ishte “çelësi” për mbijetesën e biznesit të tij. Hefner ndihmoi në sjelljen e Playboy në famë ndërkombëtare, e cila vazhdoi shumë kohë pas vdekjes së tij.

Ata që e kujtojnë Hefnerin e paraqesin atë si një burrë të pasur të rrethuar nga ‘lepurushe’ të reja në rezidencën e tij luksoze. Megjithatë, vite pasi vdiq, trashëgimia e Hefnerit u njollos nga akuzat për sjellje të pahijshme dhe abuzime nga ish-gratë që jetonin me të në rezidencën e orgjive.

Çfarë ndodhi me rezidencën e Hugh Hefner

Rezidenca e Playboy është një ndërtesë e madhe me 20 dhoma dhe një sipërfaqe prej 14,000 metrash katrorë. Rreth një vit para se të vdiste, ai nxori në shitje rezidencën e tij të famshme në Playboy për 200 milionë dollarë. Megjithatë, Hefner ia shiti për 100 milionë dollarë miliarderit Darren Metropulos, por iu lejua të vazhdonte të jetonte në shtëpi deri në vdekjen e tij. Jam i emocionuar nga arkitektura e rezidencës dhe mezi pres ta transformoj atë në një nga pronat më të bukura në vend, “tha Metropoulos, sipas Sun. “Siç e dinte Hefner, kam në plan të rinovoj me përpikëri pronën me magjepsjen dhe pasurinë që ka në mendje.”

Sa gra kishte Hugh Hefner?

Jeta e Hefnerit ishte e ndërlikuar dhe e trazuar me shumë partnere, duke përfshirë tre gra zyrtare dhe shtatë marrëdhënie afatgjata. Sidoqoftë, Hefner shpesh dilte me më shumë se një grua në të njëjtën kohë dhe shpesh merrte pjesë në orgji.

Gruaja e tij e parë ishte Mildred Ëilliams, çifti u martua në 1949 dhe patën dy fëmijë përpara se të divorcoheshin në vitin 1959. Më pas ai eci shkallët e kishës me Kimberley Conrad në 1989 dhe çifti pati dy fëmijë, të cilët u rritën në rezidencën e Playboy. Çifti u nda në vitin 1998, por divorci i tyre u finalizua në vitin 2010. Martesa e tij e fundit ishte me Crystal Harris në vitin 2012 dhe çifti mbeti i martuar deri në vdekjen e tij./abcnews.al