Hardhuca e madhe arratiset nga kopshti zoologjik

schedule16:02 - 22 Qershor, 2021

schedule 16:02 - 22 Qershor, 2021

Një kopsht zoologjik në Ontario kërkon vizitorët të bëjnë kujdes pasi një hardhucë ​​e madhe doli nga struktura përmes një dere të hapur.

Zoo dhe Reparti i Natyrës i Reptile të Little Ray thanë në një postim në Facebook se hardhuca u arratis nga qendra e Hamiltonit të shtunën në mëngjes.

“Ne besojmë se ajo ishte në gjendje të dilte nga dera jonë e pasme e cila ishte e hapur”, thuhej në postim. “Megjithëse kjo kafshë nuk ka asnjë kërcënim për njerëzit ose kafshët shtëpiake dhe do të jetë shumë nervoze dhe do të shmangë individët dhe kafshët, ne besojmë se kemi një dritare të vogël mundësish për të gjetur dhe rimarrë hardhucën.”

Kopshti zoologjik tha që anëtarët e publikut nuk duhet të përpiqen të kapin hardhucën, pasi ajo është shumë e shpejtë dhe ka të ngjarë të kafshojë çdo të huaj që përpiqet ta kapë atë./abcnews.al