Guardiola për Pique: Një nder që kam stërvitur atë

schedule18:38 - 4 Nëntor, 2022

schedule 18:38 - 4 Nëntor, 2022

Në kuadër të ndeshjes së nesërme kundër Fulham, Pep Guardiola në konferencën për shtyp ka prekur faktin se Pique do të tërhiqej nga futbolli.

“I uroj atij gjithë të mirat për të dhe familjen e tij. Ai ishte një lojtar i mrekullueshëm, ishte lider në ndeshjet e rëndësishme.

E ardhmja e tij do të jetë e ndritshme sepse ai është një djalë i zgjuar. Për mua ishte nder ta stërvitja atë”, është shprehur Guardiola./h.ll/abcnews.al