Guardia di Finanza operacion në Vlorë, sekuestrohen 992 kg marijuanë, 5 të arrestuar

schedule12:29 - 8 Gusht, 2022

schedule 12:29 - 8 Gusht, 2022

VLORË- 992 kg marijuanë janë sekuestruar në Vlorë, ndërsa në pranga kanë rënë pesë persona.

Burime për ABC bëjnë të ditur se operacioni për kapjen e drogës është zhvilluar nga njësia italiane Guardia di Finanza dhe policia e Vlorës.

Operacioni në fjalë është zhvilluar ditën e djeshme në vendin e quajtur Gjiri i Arushës.

Tre skafistë e kanë shkëmbyer sasinë e marijuanës në det, ndërsa kanë lëvizur me një skaf dhe e kanë ngarkuar marijuanën në një velierë e cila po i priste në det.

Sapo është kryer shkëmbimi, ka ndërhyrë Guardia di Finanza dhe policia e Vlorës.

/abcnews.al/