Grupi parlamentar demokrat padi për koncensionet e rrugëve

schedule14:26 - 16 Shtator, 2019

schedule 14:26 - 16 Shtator, 2019

Grupi parlamentar demokrat ka depozituar një padi në lidhje me dy koncensionet e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat të miratuara në parlament në seancën e ditës së enjte. Deputeti i opoziës parlamentare, Halit Valteri dorëzoi padinë në gjykatë dhe bëri të qartë se përgjegjësit do të përballen  me ligjin. /abcnews.al