Gruaja gjen një mesazh në shishe pas 20 vitesh, befasohet nga ajo që zbulon

schedule14:14 - 9 Dhjetor, 2022

schedule 14:14 - 9 Dhjetor, 2022

Një grua që merrte pjesë në një operacion pastrimi në një plazh në Florida gjeti një mesazh në një shishe të vitit 2000 dhe u trondit kur mësoi se djali i saj njeh një nga autorët.

Kathy Grace zbuloi se po merrte pjesë në një pastrim të plazhit Fort Myers pas uraganit Ian më 30 nëntor, kur gjeti një shishe të nënshkruar nga tre vëllezër ukrainas-amerikanë: Roman, Lesia dhe Zenon Mural.

Shënimi thoshte se shishja ishte groposur në plazh me ndihmën e babait të vëllezërve dhe motrave më 3 mars 2000.

Grace u dërgoi një foto të letrës fëmijëve të saj dhe u trondit kur lexoi përgjigjen nga djali i saj, Michael.

“Michael thotë: ‘Nuk do ta besosh këtë, por Roman dhe unë shkuam në kolegj dhe të dy punuam në DHL’,” tha Grace për WINK-TV . “‘Dhe këtu është një foto e nesh në Kaliforni me DHL vitin e kaluar në plazh’.”/abcnews.al