Gol, asist dhe dëmtim, Di Maria i bën të gjitha në debutim: Lajme të “hidhura” nga infermieria e Juventusit

schedule14:55 - 16 Gusht, 2022

schedule 14:55 - 16 Gusht, 2022

Pas një debutimi fantastik, ku i bëri të gjithë tiofëzët “bardhezinj” të dashurohen me të, Angel di Maria mer lajmin e keq, pasi la fushën në minutën 66 ndaj Sassuolos.

Pas ekzaminimeve të kryera gjatë ditës së sotme, argjentinasi do të mungojë të paktën 10 ditë, që do të thotë mungesë në përballjen me Sampdorian dhe me Romën.

Anësori dëmtoi kofshën në këmbën e majtë, ndërsa gjendja e tij do të rivlerësohet brenda 10 ditësh.

Një lajm aspak i mirë për Allegrin, që do të duhe të bëjë llogaritë pas një tjetër lojtar të rëndësishëm të ekipit./abcnews.al