“Gladiatori” Gjasula nënshkruan me ekipin e ri, mbetet në Gjermani

schedule13:59 - 15 Korrik, 2020

schedule 13:59 - 15 Korrik, 2020

Mesfushori i Shqipërisë, Klaus Gjasula, ka gjetur skuadër të re vetëm 24 orë pasi njoftoi se është larguar nga Paderborn. 30 vjeçari ka firmosur për ekipin e Hamburger, një klub legjendar në Gjermani.

Gjasula ka nënshkruar një kontratë 2 vjeçare me klubin 100 vjeçar dhe objektivi i tij, por dhe i skuadrës, është sigurisht vendi i parë dhe ngjitja në Bundesliga.

Sezonin e shkuar, Hamburger u rendit në vend të katërt në Bundesliga 2, duke e humbur për shumë pak ngjitjen në elitë. Interesim për Gjasulën pati dhe nga Forttuna Dusseldorf, por Gjasula zgjodhi Hamburgerin./abcnews.al