Gjithçka rreth shtëpizës së largët ku Princi William i propozoi Kate Middleton

schedule12:10 - 4 Maj, 2021

schedule 12:10 - 4 Maj, 2021

Në një zonë të largët me bukuri të pastër të egër dhe magjepsëse, në shpatet veriore të malit Kenia, shumë afër brigjeve të liqenit Rutundu, ka shtëpiza prej druri të Rutundu, një strehë larg të gjithëve dhe gjithçkaje, ku Princi William i propozoi për martesë Kate Middleton.

Ende e paprekur nga turizmi masiv, vendpushimi tradicional është një ode për thjeshtësinë dhe kursimin. Sigurisht që nuk kishte zgjedhje më të mirë për çiftin, pasi të gjithë dëshirojnë zgjedhje të çuditshme dhe të bujshme.

Të vendosura në brigjet e Liqenit Rutundu, këto shtëpiza të thjeshta por shumë mikpritëse dhe intime janë vendi ideal për t’i shpëtuar ritmit të shpejtë të jetës moderne, për t’u çlodhur dhe për të zbuluar madhështinë e natyrës brenda një distance në këmbë. Ecja në ajrin tepër të pastër malor, peshkimi në liqen e madje edhe gatimi por edhe pamja e pabesueshme e gjithë peizazhit magjik që shtrihet përpara strehëzave të akomodimit, në atë që padyshim i ngacmon përshtypjet e saj.

Dy kabina përbëjnë të gjitha “potencialin” e akomodimit, të cilat dallohen për estetikën e tyre me stil dhe mbajnë temperaturën të ngrohtë brenda, në netët e ftohta dhe temperaturat e ulëta në male.

Shtëpiza kryesore ka një zonë të gjallë dhe ngrënie, një tarracë, një kuzhinë dhe një dhomë gjumi të madhe me një krevat dopio, një krevat marinari dhe një banjo private. Shtëpiza më e vogël është e pavarur nga ndërtesa kryesore dhe ka një dhomë gjumi të madhe me një krevat dopio, dyshe, një banjo private, të dyja mundësohen nga panele diellore.

Në total, ata mund të strehojnë deri në katër persona në mënyrë të qetë, por për ata që janë të gatshëm të ndajnë dhomën e tyre, madje edhe familjet ose grupet e më shumë njerëzve.

Për ata që duan të përjetojnë izolim të plotë, Rutundu është zgjedhja ideale pasi nuk ka ëi-fi, ndërsa sinjali i fundit në celular humbet 25 minuta para se të arrini në vend./abcnews.al