Gjendja e Pique e rëndë, Barça nxjerr detaje për dy të dëmtuarit

schedule13:55 - 22 Nëntor, 2020

schedule 13:55 - 22 Nëntor, 2020

Barcelona humbi dje ndaj Atletico Madrid, por ky nuk ishte e vetmja pasojë pas ndeshjes. Gerard Pique dhe Sergi Roberto u dëmtuan dhe Koeman do duhet të bëjë disa muaj pa ta.

E rëndë gjendja për mbrojtësin e qendrës, i cili raportohet të ketë dy probleme njëherësh. Pique ka një dëmtim të pjesshëm të ligamentit krocat në gjurin e djathtë dhe një ndrydhje të gradës së tretë në ligamentin e brendshëm anësor të së njëjtës këmbë.

Mungesa e tij pritet të jetë e gjatë, duke parë se ka dy dëmtime ligamentesh, që janë pjesë, që kërkojnë shumë kohë për tu rikuperuar. Mungesa e Pique varion nga 4 deri në 6 muaj, edhe në varësi të mënyrës sesi do të trajtohet dëmtimi.

Me dëmtimin e Pique Barcelona mbetet me vetëm dy mbrojtës qendre në dispozicion, Lenglet dhe Umtiti. Disi më e lehtë gjendja për Roberton. Mbrojtësi i djathtë ka pësuar dëmtim muskulor. Ai ka një këputje në rektusin femoral dhe siç bën me dije Barcelona, do të mungojë rreth dy muaj. /abcnews.al