Gjendet shishja me mesazhin e fshehtë, zbulohet se çfarë shkruhej në brendësi

schedule16:35 - 1 Mars, 2023

schedule 16:35 - 1 Mars, 2023

Një notar që vizitoi një plazh në Uellsin e Ri Jugor, Australi, gjeti një mesazh të mbuluar me midhje në një shishe që rezultoi se kishte udhëtuar më shumë se 185 milje.

Scott Gutterson tha se ishte duke notuar në Murrays Beach në Jervis Bay të dielën kur gjeti shishen lundruese të mbuluar me guaska midhjesh.

Shishja përmbante një mesazh nga një vajzë Wamboin e quajtur Vicki, e cila shkroi se shishja ishte hedhur në ujë nga babai i saj, i cili ishte në Marinën, në brigjet e Newcastle, New South Wales, më 9 dhjetor 2020.

Unë jam 10 vjeç dhe data e sotme është 4/12/2020, një ditë para ditëlindjes së babait tim dhe ditëlindja ime është 30/9/2010”, kishte shkruar Vicki në letër.

Ndërkohë personi që gjeti shishen shprehej: “Ai nuk u besonte veshëve kur thashë se kisha letrën e vajzës së tij në dorë”./abcnews.al