Gëzim në kohë pandemie, mjekja krijon artin me tullumbace për pacientët dhe kolegët e urgjencës

schedule15:35 - 16 Prill, 2021

schedule 15:35 - 16 Prill, 2021

Një mjeke e Kalifornisë po u sjell gëzim pacientëve dhe kolegëve të saj.

Kur Doktoresha Stephanie Loe nuk arrin të shpëtojë dot jetë në Universitetin Riverside Health, ajo zgjedh “t’i ndriçoj” ditën njerëzve me krijimet e saj të artit.

Loe filloi të bënte figura me tullumbace në nëntor për ditëlindjen e motrës së saj. Që atëherë, ajo ka ndarë talentin në turnin e saj të natës në spital.

Kolegët thonë se tullumbacet kanë ndihmuar në sjelljen e një gëzimi të vogël mes pandemisë.

“Infermieret po kalonin me të vërtetë një kohë të ashpër, kishte shumë vdekje dhe ata ishin shumë të mbingarkuar”, tha Loe.

“Kur je poshtë nuk ka asgjë tjetër thjesht sjell një shkëndijë të vogël gëzimi dhe thjesht e vlerëson shumë,” u shpreh një nga kolegët e Loe./abcnews.al