Gazetarja e ABC News në banesën ku ndodhi ngjarja në Kavajë, flasin banorët

schedule12:48 - 10 Tetor, 2019

schedule 12:48 - 10 Tetor, 2019

Gazetarja e ABC News Enklelda Arapi shkoi në banesën ku ndodhi ngjarja në Kavajë. Ajo raporton duke ndërtuar skemën si ka ndodhur ngjarja.

Për të hyrë në katin e dytë të apartamentit ku ndodhej gruaja me efektivin e policisë ai është ngjitur me hekura dhe ka shkatërruar grilën. Është konfliktuar me punonjësin e policisë ku është janë përdorur edhe armët

Rrëmuja në apartament tregon se personat janë përleshur para se të qëllonin me armë zjarri. Mbi dysheme ka njolla gjaku.

Për ABC News fqinjët shprehen se nuk ihsin në dijeni për çka ndodhi dhe e morëën vesh shumë vonë.

“Kam qenë në shtëpinë time nuk e di. Jetonte me fëmijët e vet. Për ne gocë e mirë ka qenë , kur morëm vesh tani që erdhëm”.

“Nuk e njoh e kam shtëpinë këtu, jo nuk kemi dëgjuar asgjë”-thotë një tjetër. /abcnews.al