Furgoni i braktisur me 310 kg drogë, ndalohen tre persona

schedule15:56 - 21 Prill, 2018

schedule 15:56 - 21 Prill, 2018

Tre persona janë vënë në pranga në Fier pasi dyshohet se janë poseduesit e drogës së sekuestruar një ditë më parë. Të arrestuarit janë Velo Myrtaj, 28 vjeç, Gramoz Shakaj, 33 vjeç dhe Foto Shahaj, 25 vjeç.

Të tre të ndaluarit janë nga Vlora. Të premten, Policia e Fierit gjeti në fshatin Kraps një furgon të braktisur dhe brenda tij ishin ngarkuar 310 kilogramë kanabis. Por deri tani nuk ka informacione se ku do ta dërgonin drogën të rinjtë./abcnews.al