FOTOLAJM/ Goli jashtë fushe i Cale, mesazhi në çorapet e tij bëhet “hit”

schedule09:17 - 8 Mars, 2021

schedule 09:17 - 8 Mars, 2021

Elton Cale është një nga lojtarët më karagjozë në Superiore. Sulmuesi anësor i Tiranës ishte protagonist gjatë pandemisë me videot e tij në rrjetet sociale, ndërkohë që arbitrat ia kanë frikën.

Shkak janë simulimet që braziliani i bën ndonjëherë. Në fakt është aktor i mirë dhe i shfrytëzon cilësitë e tij teknike. Sigurisht në linjën e majtë është nga më të mirët në Superiore.

 

Para ndeshjes me Kastriotin ka vendosur të tërheqë vëmendjen me çorapet e tij. Të nxjerra në dukje, me mesazhin “Jam shumë se.ksi për këto çorape”, sigurisht do e tërhiqnin vëmendjen. Mision i kompletuar nga Cale, i cili festoi edhe fitoren në fund kundër Kastriotit. / abcnews.al