FOTO/ Rama dhe linda me pushime në Jug, drekojnë me presidentin kroat

schedule18:43 - 13 Gusht, 2020

schedule 18:43 - 13 Gusht, 2020

Kryeministri Edi Rama është duke i kaluar në Jug të vendit këto ditë të nxehta gushti. Kreu i qeverisë është fotografuar sot në Sarandë.

Në foton e siguruar nga abcnews.al, kreu i qeverisë shihet mjaft i qeshur nën shoqërinë e bashkëshortes së tij, ndërsa në tavolinë është edhe një “mysafir” i veçantë.

Rama dhe Linda kanë drekuar me presidentit kroat Zoran Milanoviç. Presidenti kroat shoqërohet nga një grua dhe një djalë, që mendohet të jetë e shoqja me të birin.

Zoran Milanoviç njihet për miqësinë e tij me Edi Ramën.

Ndërkaq, prej disa ditësh kryeministri ka marrë pushimet, ndërsa ka zgjedhur bregdetin e Jonit.

/abcnews.al