FOTO-LAJM/ Qytetarët harrojnë rrezikun e Covid, dynden në rrugë

schedule16:37 - 22 Nëntor, 2020

schedule 16:37 - 22 Nëntor, 2020

Shifrat e larta të të infekuarve dhe viktimave me Covid, dhe spitalet në kapacitete maksimale, duket se nuk i trembin qytetarët.

Shqiptarët duket se nuk e kuptojnë rrezikun që u kanoset nga ky virus i rrezikshëm, këtë fundjavë ato janë parë duke harruar situatën dhe larg zbatimit të rregullave për frenimin e COVID 19.

Përmes disa fotove që janë realizuar në rrugë pamjet janë  të qarta.

Ndërkohë  autoritetet bëjnë thirrje për shmangien e grumbullimeve dhe vendosjen e maskave mbrojtëse në mënyrë që të parandalohet përhapja e infeksionit./abcnews.al