FOTO/ Deputeti kapet duke parë video erotike në parlament

schedule01:34 - 18 Shtator, 2020

schedule 01:34 - 18 Shtator, 2020

Një deputet tajlandez u kap duke parë një film porno në celularin e tij. Ronnathep Anuwat po shihte video +18 teksa në parlament po zhvillohej debati për buxhetin.

Reporterët arritën të fiksojnë pamjet nga lozha e tyre. Anuwat pa të paktën 10 minuta video erotike. Kur u pyet për këtë gjë, ai reagoi me turp. Por justifikimi i tij ishte i jashtëzakonshëm.

Ai tha se kishte marrë mesazh nga një vajzë që i kërkonte ndihmë dhe se i duheshin para. Ai nisi të shihte ‘mesazhin’ për të vlerësuar nëse vajza ishte vërtet në rrezik.

Kreu i parlamentit e ka paralajmëruar deputetin, por tha se nuk mund të ndërmarrë ndonjë hap pasi nuk ka pasur ankesa ndaj tij. Rregullorja nuk e ndalon një ligjvënës që të shohë materiale të ndryshme në celular.