FOTO/ C.Ronaldo shijon pushimet e tij të janarit në një plazh të “panjohur”

schedule09:56 - 26 Janar, 2022

schedule 09:56 - 26 Janar, 2022

Cristiano Ronaldo është në formë të mirë dhe me të vërtetë po shfrytëzon sa më shumë pushimin dimëror dy-javor të Premier League.

Sulmuesi i Manchester United është nisur drejt një destinacioni të panjohur për të shijuar diellin e dimrit, përpara asaj që me siguri do të jetë një finale dramatike e fushatës.

Me “Djajtë e Kuq” që nuk janë në aksion përsëri deri në ndeshjen e Kupës FA kundër Middlesbrough më 4 shkurt, Ronaldo ka mjaft kohë për të pushuar dhe rikuperuar.

Ai ka shijuar kohën e tij në diell me një masazh relaksues, nga masazhatori i tij personal.

Ronaldo i përshëndeti fansat në një foto të postuar në llogarinë e tij në Instagram.

Ai ka marrë shërbimet e Santamaria-s që nga ditët e tij me Real Madridin dhe solli ekspertin me vete në pushimet e tij.

36-vjeçari gjithashtu u dha fansave një vështrim më të afërt në trupin e tij të tonifikuar me një foto të tij duke pirë nga një kokos ndërsa ishte i veshur vetëm me pantallonat e tij.

Ronaldo u kthye në një plazh me rërë të nxehtë duke treguar një palë të brendshme të markës së tij ‘CR7’.

Por pavarësisht se ka qenë jashtë detyrës për disa ditë, përmbajtja e kokosit të Ronaldos nuk do të ketë pasur asnjë rum.

Ylli ka qenë i jashtëzakonshëm që nga viti 2005 si pjesë e dietës së tij, por edhe sepse vdekja e babait të tij ishte e lidhur me alkoolin.

Ronaldo nuk është i vetmi yll i Manchester United që e shfrytëzon sa më shumë pushimin dimëror jashtë vendit.

Shokët e tij të skuadrës Harry Maguire, Marcus Rashford dhe Diogo Dalot u panë të gjithë duke hipur në një fluturim nga Manchesteri në Dubai të shtunën në mbrëmje, vetëm disa orë pas fitores dramatike 1-0 kundër West Hamit.

Skuadra e Ralf Rangnick po shijon pak kohë para se të rifillojë beteja për të përfunduar në një vend në Ligën e Kampionëve në fund të sezonit./ h.ll/abcnews.al