Formacionet zyrtare Schalke 04-Leverkusen: Vendasit duan fitoren për të “mbijetuar”, miqtë Evropën

schedule14:57 - 1 Prill, 2023

schedule 14:57 - 1 Prill, 2023

Në orën 15:30, në stadiumin “Veltins Arena”, Schalke 04 do të presë në shtëpi Bayer Leverkusen.

Kjo ndeshje parashikohet të jetë me intensitet të lartë dhe e luftuar nga të dyja palët.

Schalke është duke luftuar për mbijetesë në Bundesligën gjermane, pasi aktualisht ndodhen në vendin e 17-të me 21 pikë, 1 pikë larg zonës së kuqe. Vendasit sot do të përballen ndaj Leverkuesen me një numër të lartë mungesash, por gjithsesi, sot në fushë ata futen vetëm me qëllimin për të fituar.

Nga ana tjetër, Bayer Leverkusen gjithashtu do të kërkojë të rrëmbejë fitoren pasi ata luftojnë për të zënë një vend në Evropë për sezonin tjetër.

Favorit shikohet Leverkuse, por situatat e ndryshme kanë treguar që ekipet në rrezik rënie nga kategoria gjithmonë luajnë më fortë kur bëhet fjalë për mbijetesë./ h.ll/abcnews.al

Formacionet zyrtare: