Formacionet zyrtare Partizani-Teuta, “demat” zëvendësojnë dyshen e larguar Skuka-Bitri

schedule15:47 - 26 Janar, 2023

schedule 15:47 - 26 Janar, 2023

Ndeshja mes Partizanit dhe Teutës sot është e një rëndësie të veçantë për kreun e renditjes, e sidomos për të kuqtë kryeqytetas të cilët kanë larguar disa emra të rëndësishëm si Skuka e Bitri.

Kolela ka kthyer Da Silva në rreshtimin titullar, ndërsa Menish do të jetë në formacion në prapavijë në vend të ish-kapitenit.

FORMACIONET ZYRTARE

Partizani: Hoxha, Buxhelaj, Menish, Sota, Hadroj, Telushi, Murataj, Rrapaj, Hoti, Cara, Da Silva.

Trajner: Xhovani Kolella

 

Teuta: Qirko, Jazxhi, Qaqi, Kotobelli, Kuro, Marku, Kallaku, Karabeci, Gruda, Beqja, L.Vila.

Trajner: Edi Martini