Formacionet zyrtare Arsenal-Leeds: “Topçinjtë” duan të ruajnë kreun, ndërsa miqtë kërkojnë largimin nga zona e rrezikut

schedule15:13 - 1 Prill, 2023

schedule 15:13 - 1 Prill, 2023

Arsenal do të ndeshet në orën 16:00 ndaj Leeds në “Emirates Stadium”.

Misioni i skuadrës së Artetës është shumë i thjeshtë dhe një i vetëm, të ruajnë kreun e tabelës së ligës angleze.

Edhe pse të distancuar me 5 pikë aktualisht ndaj Cityt, të cilët po fitojnë në këto çaste ndaj Liverpool, Arsenal duhet të vazhdojë të sigurojë tre pikët për të qenë më të qetë në krye dhe për të sjellë në shtëpi trofeun e munguar prej vitesh.

Leeds është një ekip i hidhur, por sot ata do të luftojnë për të dalë me pikë nga një stadium i vështirë, pasi nga vendi i 14-të që ndodhen ata, e deri në vendin e fundit që ndodhet Southampton, klubet në këtë linjë lëvizin me vetëm tre pikë diferencë në total. Pra, e thënë shkurt, Leeds është vetëm tre pikë larg vendit të fundit./h.ll/abcnews.al

Formacionet zyrtare: