FNSH dhe RENEA “blindojnë” Vlorën, qyteti edhe për disa ditë do të jetë në fokus të policisë

schedule10:15 - 19 Shtator, 2023

schedule 10:15 - 19 Shtator, 2023

Prej pak ditësh FNSH dhe RENEA kanë zbarkuar në Vlorë, ku po ushtron kontrolle në qytet, ndërsa mësohet se deri më tani është shoqëruar vetëm një person, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Personi i cili është shoqëruar gjatë mbrëmjes së djeshme është ndaluar në një lokal nga policia e Vlorës dhe FNSH.

Gazetari i ABC, Elton Nika raporton se kontrollet e policisë vazhdojnë ende dhe do të vazhdojnë edhe për disa ditë të tjera, ku do të shtrihen edhe në fshatrat e Vlorës.

Në fokus janë personat me rrezikshmëri të lartë shoqërore si edhe personat e shpallur në kërkim edhe në kuadër të operacionit “Tempulli”./abcnews.al