Flokët bjonde: Idetë dhe prerjet më të bukura për t’u frymëzuar

schedule13:22 - 21 Tetor, 2020

schedule 13:22 - 21 Tetor, 2020

Trendet e flokëve bjonde për këtë vit na drejtojnë drejt ngjyrave natyrale, të buta dhe ekstra të ndritshme. Nuancat e mjaltit, bjondja e lehtë apo dhe nuancat e tjera kanë diçka të përbashkët: natyraliteti dhe freskia. Këtë vit po dominojnë nuancat e lehta dhe më poshtë janë renditur disa prej tyre.

Roza e artë

bjonde-flokë-2020-modë-19

Ngjyra rozë e artë në prerje mesatare dhe me stilim të valëzuar është gjithmonë një ide e mirë. Ofron më shumë sharm, dhe është cilësuar si ndër tendencat më të bukura të flokëve bjonde 2020.

Bjonde e butë

floket bjonde -2020-trendy-08

Një bionde e butë dhe e ngrohtë për prerjen mesatare me balluke të plota dhe stilim të valëzuar është një nga propozimet më trendi të momentit.

Bjonde vanilje

bionde-flokë-2020-modë-02

E qartë dhe shkëlqim, kjo ngjyrë duket e shkëlqyer në ngjyrat e lehta. Mund të jetë përfekte për prerjet e gjata dhe të shkallëzuara në pjesën e përparme.

Bionde e errët

floket bjonde-2020-trendy-07

Bjondja e errët është natyrale dhe joshëse, mbi të gjitha falë tonit të ngrohtë që i jep pamjes një domethënie origjinale dhe “të butë”.

Bjonde e hirtë

floket bjonde-2020-trendy-10

Kjo ngjyrë është elegante dhe e sofistikuar. Mund të jetë përfekte për një prerje të mesme me rrënjë të errëta.

Bjonde xhenxhefil

bjonde-floket-2020-trendy-09

Flokë të gjatë me onde me stilim të valëzuar në një ngjyrë të verdhë gështenjë të ngrohtë dhe të ndritshme janë gjithmonë zgjidhja perfekte.

Ngjyrë mjalti

flokeve-bjonde-2020-trendy-01

Ky model i flokëve është perfekt për verën sepse modelimi voluminoz dhe ngjyra bazë e ndriçuar nga pikat kryesore delikate ofron një “efekt pushimi” të garantuar. xh.d/abcnews.al