Fiton 100,000 dollarë në lotari, 28-vjeçarja bëhet nënë në të njëjtën ditë

schedule07:42 - 2 Dhjetor, 2022

schedule 07:42 - 2 Dhjetor, 2022

Një grua nga Karolina e Veriut shënoi dy xhekpote në një ditë kur fitoi një çmim prej 100,000 dollarësh Powerball vetëm disa orë pasi lindi vajzën e saj.

Brenda Gomez Hernandez, 28 vjeçe, nga Concord, u tha Zyrtarëve të Arsimit të Karolinës së Veriut se ajo bleu një biletë Powerball nga dyqani QuikTrip në bulevardin Warren C Coleman dhe ajo lindi më 9 nëntor kur u hodh shorteu.

Hernandez lindi një vajzë të shëndetshme dhe vetëm disa orë më vonë zbuloi se ajo kishte fituar një çmim prej 100,000 dollarësh.

“Ndjehem sikur ajo më solli fatin tim”, tha nëna e re. “Unë jam shumë mirënjohëse.”

Hernandez shtoi se dy fëmijët e saj të tjerë janë gjithashtu pjesërisht përgjegjës për fitoren.

“Unë kam dy djem dhe kam përdorur ditëlindjet e tyre për të zgjedhur numrat e mi. Kur e mora vesh qava. Jam shumë e emocionuar dhe e lumtur”./abcnews.al