Filmi që theu rekordin e Netflixit për shikueshmërinë më të lartë në javë

schedule18:51 - 6 Janar, 2022

schedule 18:51 - 6 Janar, 2022

“Don’t Look Up” zyrtarisht ka thyer rekordin me shikueshmërinë më të lartë për një film në javë në historinë e Netflixit.

Nga data 27 dhjetor deri më 2 janar ka marrë 152.29 milionë orë shikueshmëri në botë. Statistikat i ka konfirmuar platforma për Deadline.

Ndwrsa, të dhënat e lëshuara nga Netflixi treguan se është në treshen e parë më të shikuar, pas “Bird Box” dhe “Red Notice”./abcnews.al