Fifi elektrizon qytetarët në sheshin “Skënderbej”: Këtë këngë e kam shkruar në momentin më të vështirë

schedule21:24 - 28 Korrik, 2022

schedule 21:24 - 28 Korrik, 2022

Qytetarët e Tiranës dhe të gjithë Shqipërisë, janë duke festuar mbrëmjen e sotme në sheshin “Skënderbej”, ku po përformojnë këngëtarët më të mirë shqiptarë.

Ky koncert madhështor po bëhet në kuadër të 100 vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA, si dhe për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian.

Një nga këngëtaret më të njohura shqiptare Fifi, ka elektrizuar të pranishmit me këngën “Diell”, për të cilin tha se e ka shkruar në momente.