Fenomeni i radhës, Ronaldinho: Nuk ka frikë askënd, më kujton Ronaldon

09:13 | 27/01/202009:130

Gabriel Matinelli është surpriza më e bukur e Arsenalit për këtë sezon. 18-vjeçari italo-brazilian po paraqitet mirë dhe po shënon gola. Deri tani ia ka dalë të realizojë 10 gola dhe Ronaldinho nuk i kursen elozhet për të.

Në një prononcim për The Mirror, legjenda braziliane e krahason djaloshin e artë të Arsenalit me Ronaldon dhe shpreson që ai të ndjekë rrugën e fenomenit duke u bërë lojtari më i mirë në botë.

Ne brazilianët jemi shumë të lumtur për Martinellin dhe të ardhmen e tij. Të kesh talent është një gjë, por të kesh besimin që ka ai te vetja në moshën 18-vjeçare është diçka tjetër. Më kujton Ronaldo fenomenin. Në sezonin e tij të parë në Europë shënoi 30 gola dhe njerëzit pyesnin: ‘Kush është ky brazilian 18-vjeçar?’

I pëlqente të luante me topin dhe të nisej drejt portës kundërshtare pa frikë prej kujt i dilte përballë. Shoh të njëjtat cilësi te Martinelli. Gabriel dëshiron të ketë topin dhe të shënojë gola. Ronaldo u bë futbollisti më i mirë në botë, mendoj se ky është edhe objektivi i Martinellit“, deklaron Ronaldinho. /abcnews.al

 

Gabriel Martinelli

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono