Fellaini u përlesh në një restorant belg, të gjithë pjesëmarrësit thanë se ishin rrahur

schedule19:00 - 21 Janar, 2023

schedule 19:00 - 21 Janar, 2023

Ish-lojtari i United, Marouane Fellaini, i cili tani luan në Kinë për Shandong Taishan, u përlesh në një restorant. Në përleshje ishte përfshirë edhe vëllai i tij, tha policia.

Në Kinë tashmë ka pushim në kampionat, pasi mesfushori u kthye në shtëpi në Bruksel. Ata zgjodhën restorantin Lily’S, që ndodhet pranë Louisalane, rrugës qendrore të kryeqytetit belg. Por natën nga e premtja në të shtunë, diçka shkoi keq.

“Ne kemi marrë një telefonatë në rastin e sulmit dhe sulmit në Emile de Motlan. Sapo policia mbërriti në vendngjarje, palët u shpërndanë”, tha një zëdhënëse e policisë së Brukselit.

Siç mësohet, në përleshje janë përfshirë katër persona, mes tyre edhe vëllezërit Fellaini. Gjëja më e habitshme është se të katër thanë se ishin rrahur.

Policia ka bërë kallëzimin dhe po heton. Organet ligjzbatuese kanë pamjet e kamerave që duhet të japin një përgjigje se kush ka qenë nxitësi. Se cilat sanksione mund të zbatohen ndaj Fellainit nuk është ende e qartë. /G.D abcnews.al/