Farmacitë në rrethe ulin qepenat, protestë në Tiranë

schedule11:35 - 14 Maj, 2018

schedule 11:35 - 14 Maj, 2018

Në disa rrethe shumë farmaci kanë ulur qepenat dhe kanë pezulluar veprimtarinë. Kurse vetë farmacistët kanë njoftuar se ndodhen në Tiranë për të protestuar. Të mbyllura dyqanet e barnave  në të gjithë vendin do të qëndrojnë deri në orën 14.00. Sipas paralajmërimit të tyre, farmacistët duan zgjidhje përfundimtare të çështjes së kontratës, listës dhe problemeve të tjera të sistemit farmaceutik./abcnews.al