Evakuohen nga sheshi i xhirimit, Agelina Jolie dhe Madden ndodheshin pranë një bombe

18:41 | 05/11/201918:410

Aktorët e njohur Richard Madden dhe Angelina Jolie gjatë kohës që ndodheshin në shesh xhirim kanë mësuar se shumë pranë tyre, ndodhej një bombë e paprekur për dekada.

Menjëherë, aktorët dhe i gjithë stafi i “The Eternals” janë evakuuar nga seti i xhirimit. Ekspertët kanë marrë situatën në dorë duke bërë verifikimet e terrenit në mënyrë që të asgjesonin bombën e zbuluar. Mësohet se bomba qëndronte aty që nga Lufta e Dytë Botërore.

Sipas një burimi për “ The Sun”, bomba mund të kishte sjellë pasoja tragjike: “Ishte e tmerrshme! Bomba mund të qëndronte aty për dekada e paprekur, por kush e di çfarë do kishte ndodhur nëse do trazohej”.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono