EMRI/ Kush do e marrë karrigen e Këlliçit në Kuvend, sot hodhi akuza se demokratët vodhën njëri-tjetrin me primaret

schedule21:22 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 21:22 - 5 Dhjetor, 2022

TIRANË – Më tërheqjen e Ilir Alimehmetit, deputeti Belind Këlliçi është zyrtarisht kandidati i PD-së kundër Erion Veliajt për bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 majit.

Por me kandidimin e Këlliçit, atij i duhet që të lërë mandatin e deputetit dhe vendi nuk duhet të mbetet bosh. Kështu mandati i Këlliçit, i kalon Asllan Dogjanit. Ky i fundit ishte kandidat në primare për bashkinë e Kamzës, mirëpo nuk fitoi dhe nuk i kurseu akuzat për procesit ku tha se “demokratët kanë vjedhur njëri-tjetrin”./abcnews.al/