EMRAT/ Kush janë disa nga të arrestuarit në Lezhë, vijon aksioni antidrogë me urdhër të SAPK

schedule09:35 - 20 Tetor, 2021

schedule 09:35 - 20 Tetor, 2021

Një aksion anti-drogë po zhvillohet në Lezhë me urdhër të lëshuar nga SPAK.

Raportohet se deri më tani nga 20 persona që janë në kërkim për shkak se ndaj tyre është lëshuar një urdhër arresti, vetëm 7 janë mundur të ndalohen.

ABC ka mësuar emrat e disa prej të arrestuarve deri më tani. Konkretisht në pranga kanë rënë Tanush Lekgegaj dhe Pashk Lala të cilët akuzohen për prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike.

Ndërkohë Gjin Kola, Leonard Kola dhe Ilir Prenga të cilët janë arrestuar akuzohen për grup të strukturuar kriminal në fushën e lëndëve narkotike.

./abcnews.al/