Ekskluzive/Dosja “Xibraka”, ABC News sjell përgjimet që fundosën Ermal Hoxhën dhe grupin

schedule16:17 - 24 Shtator, 2017

schedule 16:17 - 24 Shtator, 2017

“ABC News” siguron dosjen gjyqsore të Krimeve të Rënda ndaj nëntë të pandehurve të dosjes “Xibraka”, të akuzuar si të përfshirë në prodhimin dhe përpunimin e kokainës. Në material zbardhen bisedat e përgjuara mes të pandehurve dhe gjuha e koduar për t’i shpëtuar drejtësisë. Pas vendimit të Shkallës së Parë në korrik të këtij viti dosja është zhvendosur në Apelin e Krimeve.

https://www.youtube.com/watch?v=L99FjFWDYTk