Ekip i ri për Danilo Alvesh, ja ku përfundon “ish”-i i Flamurtarit

schedule17:03 - 3 Janar, 2020

schedule 17:03 - 3 Janar, 2020

Ish-sulmuesi i Flamurtarit, Danilo Alves, ka ndërruar skuadër. Braziliani është larguar nga ekipi i Okzheptes dhe ka firmosur për skuadrën e Suwon FC, që militon në kategorinë e dytë në Korenë e Jugut.

28 vjeçari ka vendosur që të transferohet në Azinë e largët për të vazhduar karrierën e tij. Me skuadrën e Flamurtarit në Superiore, Danilo Alves ishte një nga lojtarët më të mirë në kampionatin tonë shqiptar, por problemet financiare te skuadra vlonjate e detyruan të largohet dhe të rikthehej në vendlindje.

Që nga largimi i tij nga Flamurtari, Danilo Alves ka mbajtur veshur vetëm fanellën e Okzheptes, ndërsa tani do të nisë dhe aventurën e re në Azi./abcnews.al

 

Danilo Alves, transferim i lirë te Suwon FC