Egnatia merkato në Peqin, dhurata e parë për Banon

schedule11:18 - 4 Janar, 2020

schedule 11:18 - 4 Janar, 2020

Shkumbini është përjashtuar nga kampionati dhe janë disa klubet që janë vënë në lëvizje për të afruar lojtarët e mbetur të lirë. I pari që sistemohet është sulmuesi Erjon Mustafaj, i cili ka nënshkruar me skuadrën e Egnatias.

“Egnatia ka arritur të firmosë me sulmuesin Erjon Mustafaj, i cili do jetë një vlerë e shtuar për ekipin e Egnatias. Mustafaj do t’i bashkohet skuadrës ditën e hënë, kur do të zhvillojë edhe seancën e parë stërvitore me skuadrën tonë”, njofton klubi i Egnatias.

Në Rrogozhinë ai gjen trajnerin Artan Bano, me të cilin bashkëpunoi një vit më parë në ekipin peqinas. Kështu tek Egnatia kanë nisur edhe lëvizjet në hyrje, pas largimit të mesfushorit Xhonatan Lajthia një ditë më parë.

Mustafaji, me fanellën e Shkumbinit shënoi 4 gola në 9 ndeshje dhe ishte një nga lojtarët kryesorë. 30-vjeçari e njeh mirë Kategorinë e Parë, ndërkohë që në të shkuarën ka provuar të luajë edhe në Superiore. /abcnews.al