E trishtë, studentja ekselente e mjekësisë humb betejën 2-vjeçare me kancerin

schedule22:40 - 29 Qershor, 2021

schedule 22:40 - 29 Qershor, 2021

Myrto Fourountzoglou, një studente ekselente e Mjekësisë në Greqi ka humbur betejën 2-vjeçare me kancerin. Ajo ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Studentja 20-vjeçare ishte dalluar për rezultatet e saj, duke e cilësuar e “para e të parëve” në fakultet. Ajo u diagnostifikua me kancer në tru dy vite më parë.

Presidenti i DOK Kosmas Harpantidis ka dhënë lajmin e trishtë me një mesazh ngushëllimi për familjarët.

“Konservatori Komunal i Kavalës shpreh ngushëllimet e tij të përzemërta për prindërit dhe familjen e studentes fatkeqe Myrtos Fourountzoglou, që ishte një nga studentet më të dalluara të DOK”, shkruan ai. m.v/abcnews.al