E trishtë/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur vlonjat

schedule19:20 - 8 Maj, 2020

schedule 19:20 - 8 Maj, 2020

Mjeku i njohur vlonjat Kristaq Bisholla është ndarë nga jeta ditën e sotme.

Lajmi është bërë publik në mediat lokale të cilat e përshkruajnë Bishollën si një nga mjekët më brilant e më human që ka nxjerrë Vlora.

LEXO EDHE: Koronavirusi, qeveria e Malit të Zi: E kemi nën kontroll

Përveç bluzës së bardhë, Bisholla njihet edhe për aktivizimin e tij në sferën politike se anëtar i këshillit bashkiak dhe kandidat për kryetar bashkie në vitin 2002.

Megjithatë këto angazhime nuk e kanë bërë që të heqë dorë nga misioni human i mjekut./abcnews.al