E rëndë, shpërthen bombola e gazit në Kumanovë, humbin jetën 3 persona plagosen 6 të tjerë

12:24 | 23/02/202012:240

Tre persona kanë humbur jetën dhe 6 të tjerë kanë humbur jetën këtë të dielë në Kumanove, në Maqedoninë e Veriut si pasojë e shpërthimit të një bombole gaze.

Mediat vendase raportojnë se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Rramali të Kumanovës, ku si pasojë e shpërthimit është shkatuar një zjarr i madh dhe si pasojë ka lënë 3 të vdekur.

Të plagosurit mësohet se janë transferuar në spitalin e Kumanovës, por për shkak të seriozitetit të plagëve do të dërgohen në Qendrën e Urgjencës në Shkup.

Ndërkohë deri më tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me identitetin e viktimave dhe të të polagosurve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono