E pazakontë/Dikur kushtoi 50 cent, sot kutia e letrave Pokemon shitet për 166 mijë euro

schedule14:35 - 16 Shtator, 2020

schedule 14:35 - 16 Shtator, 2020

Një kuti e pahapur e letrave Pokemon të vitit 1999 u shit për një rekord 166.000 euro.

Rekordi i mëparshëm nga shitja e letrave Pokemon u arrit në vitin 2019, kur 65.630 euro ishin paguar për një kuti.

Kutia e shitur është ende e mbështjellë me celofan dhe përmban të gjitha personazhet nga video-loja e famshme japoneze.

Kjo kuti kushtoi 50 centë 21 vite më parë dhe tani i ka sjellë dikujt një pasuri të vërtetë. Çmimi fillestar ishte rreth 75.000 euro, por gjatë ankandit çmimi u dyfishua. l.k/abcnews.al