Plagoset me armë zjarri ish-kryetari i komunës së Velipojës

schedule18:42 - 29 Nëntor, 2021

schedule 18:42 - 29 Nëntor, 2021

Pashko Ujka, ish-kryetari i Komunës së Velipojës është plagosur me armë zjarri silenciator pasditen e sotme në qendër të qytetit të Shkodrës.

Burime bëjnë me dije për ABC se ai është dërguar në spitalin rajonal të Shkodrës ku i është nënshtruar ndihmës mjekësore.  Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes si dhe as identiteti i autorit që ka plagosur Ujkën.

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën ku kanë ndodhur ngjarja. /Abcnews.al